DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hatay Samandağ’daki Prefabrik Evde 2 Çocuk Öldü, Elektrik Saati Takıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hatay Samandağ’daki Prefabrik Evde 2 Çocuk Öldü, Elektrik Saati Takıldı

6 Şubat depreminden sağ kurtulan Hüzmeli Ailesi evlerinin bahçesine koydukları konteynerde yaşıyordu. Yangında Zeynep Hüzmeli’nin dört yaşındaki İsacan ve bir yaşındaki Doğa adlı çocukları öldü.

Zeynep Hüzmeli’nin Sutaşı Mahallesi’ndeki evinin bahçesine yaptığı ve 3 çocuğuyla kaldığı prefabrik ev aynı zamanda depremde yıkılan evlerinin bahçesi. Aile 6 Şubat’ta gerçekleşen depremde yıkılan evlerinden sağ kurtulmuştu.

Olayın gerçekleştiği yerde yangın sonrası komşular tarafından taziye çadırı kuruldu.

Sol Haber’in haberine göre gece 01.30 sıralarında çıkan yangının elektrikten kaynaklandığı belirtiliyor. Aile yakında bulunan bir elektrik direğinden eve tel ile elektrik çekmiş. Yangına kaçak çekilen bu elektrik telinin neden olduğu düşünülüyor.

Aile birkaç defa eve elektrik saati takılması için TEDAŞ’ı aramış ancak yangın gecesine kadar bir cevap verilmemiş. Yangın çıkıp iki çocuğun hayatını kaybetmesinden sonra saatin bugün takıldığı belirtiliyor.

Aslında yanan eve prefabrik demek de çok mümkün değil. Daha çok sac levhalarla derme çatma yapılmış gibi gözüküyor. Aile iki ay öncesine kadar bir çadırda kalıyormuş. Soğukların başlamasıyla birlikte bu prefabrik evi kendi çabalarıyla yapmışlar.

Baba uzun bir işsizlik döneminden sonra iş bulunca on gün önce çalışmak için yurt dışına gitmiş. Zeynep Hüzmeli’nin kayınvalidesi yan tarafta bulunan başka bir prefabrikte kalıyor. Yangına ilk müdahaleyi o yapmaya çalışmış ancak o da yaralanmış.

Komşular ölen çocukların deprem korkusuyla masa altına saklandığını ve korkudan dışarı çıkmadığını aktarıyor. Sağ kurtulan diğer çocuk ise etraftan yetişenler tarafından kurtarılmış.

Komşular depremden beri bölgede ışıklandırmanın olmadığını bu yüzden geceleri yolların karanlık olduğunu söylüyor.