DOLAR 32,5890 % 0.25
EURO 35,1023 % 0.3
STERLIN 41,5677 % 0.36
FRANG 36,8904 % 0.31
ALTIN 2.452,29 % 0,81
BITCOIN 65.485,56 0.008

“Defne halkı insanca bir yaşam talep ediyor”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Defne halkı insanca bir yaşam talep ediyor”

Hatay’da büyük yıkıma yol açan 6 Şubat depremlerinin ardından geçen 9 aya karşın halen temiz suya, internete ve eğitim hizmetlerine ulaşamayan Defne halkı tepkisini bugün Toygarlı Mahallesi’nde düzenlenen basın açıklamasıyla dile getirdi.

Toygarlı Mahallesi’nde bir araya gelen Defne halkı “İnsanca bir yaşam istiyoruz” pankartı açarak basın açıklaması düzenledi.

soL‘da yer alan habere göre, basın açıklamasında Toygarlı halkı adına konuşan Defne Belediye Başkan Adayı Hizam Hasırcı depremin üzerinden 9 ay geçmesine karşın halkı yok sayanlara karşı “artık yeter” demek için bir araya geldiklerini söyledi.

‘Su yok, yollar araç giremeyecek halde’

Yetkililerin Toygarlı halkının sorunlarını çözmek bir yana “dert bile edinmediklerini” belirten Hasırcı mahallelinin yaşadıklarını şöyle anlattı:

Mahalle halkı mağdur. Su yok, yollar araç giremeyecek halde. Enkazlardan demirler alınıp molozlar yerinde bırakılıyor. Bu da mahalle halkı için bir tehlike. Halkımız çamurlu yollardan geçemiyor. Toki şantiyesinin yollara verdiği zarar var. Bu konuda ne uyarılıyorlar ne de bozulan yollar onarılıyor. Depremin ilk gününden beri internet yok. İnternet olmadığı için çocuklar ders çalışamıyor, bir de ailelere maddi yükü fazla oluyor.”

Defne Belediyesi’ne, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne, Kaymakamlığa ve Valiliğe seslenen Hasırcı “Soruyorum depremde ölmeyen Toygarlı halkı ölsün mü? Bunu mu istiyorsunuz?” dedi.